PARODA „SEPTYNIOS KAVOS DIENOS“

Kviečiame į Virgilijaus Augustino Burbos grafikos darbų parodos atidarymą 2017 01 06. Vakaras su autoriumi bei kava H.Manto g. 9, ypatingos kavos studijoje kavos I ARCHITEKTAI. Paroda eksponuojama iki 2017 03 11.

Šį estampų ciklą kūriau remdamasis praėjusių metų piešiniais. Kai Lina ir Vytautas leidosi keisti šimtaprocentinę gyvenimo garantiją į naują užsiėmimą, rodos pateisinamą tik noru patirti kitonišką socialinę terpę. Man tai rodėsi tiesiog avantiūra. Buvo imtasi veiklos, reikalaujančios kitokių daiktiškų, dinaminių, emocinių veikų. Kiek galima modeliuoti buitinės veiklos praktiką, tikriau, – kiek tai galima humanizuoti ir kaip derinti su turimomis savivokos vertybėmis?

Piešiau bandydamas suprasti, tiksliau, – norėdamas įžvelgti jaunųjų bičiulių naujai atsiveriančiose erdvėse kitonišką buvimo estetiką. Piešdamas norėjau patirti „o kas iš to išeis?“ kai leisies paskui liniją, dažnai net neturinčią regimybės realumo. Raizgiau linijas tarsi tūlas, parašęs normalų žodį KAVA leistųsi šias įprastas raides (formas) dėlioti kitaip. Tad pavyzdžiui, ką tai galėtų reikšti: AKVA, AVKA, KAAV, KVAA, VAKA, VAAK …

Šias raides savo piešiniuose keičiau daiktų „nuotrupomis“: figūros, puoduko, veido, rankos, augalo. Akivaizdu, jog savaime daiktai yra meno kalbos nebyliai. Dailininkas, būtent žongliruodamas jais, keisdamas jų išvaizdą ir juos apipindamas kitu grafinės raiškos „raidynu“, paveikslui suteikia aiškumą, meno tiesos prasmę.

Autorius


©2016 Kavos architektai - Teisės saugomos įstatymų.